SENSAI THE LIPSTICK (kommer i höst)

Konsistens: Glider på lätt och har en tunn konsistens som inte klumpar sig. Färgen är svagt täckande. Känns väldigt behaglig och framförallt drygt.
Utlovar: Utsökt känsla med aprikosolja för att tillföra mjukhet och glans. Signaturingridiensen Golden Silk Powder ger en naturlig lyster samtidigt som den motverkar åldersteckan och ger en täckande, hållbar yta.
Resultat: Detta är onekligen ett lyxläppstift och det känns. Med detta stift behöver man varken oroa sig för torra läppar eller färgen som smetar. Jag älskar den tunna, lätta konsistensen, färgen liksom smälter in i läpparna! Det fanns inga direkt ljusare nyanser så jag testade den ljusaste röda (se bilden) och den gav ett väldigt naturligt resultat. Jag saknade orange-röd och beiga nyanser men tippar att deras vinröda kommer att bli storsäljare i höst! Priset är lite saftigt men så innehåller det också rent guld.
Pris: 545:-
Finns i 15 nyanser.
Betyg: 4/5

I love my lips! (Det gör Måns också)

Fyy vad fuult, tacka vet jag mina naturligt fylliga läppar, du ser grotesk ut. har man inte turen att födas med en snyggt o sexigt plut ska man fan hålla sig borta för resultatet blir som ditt. Herregud hoppas de går ur snart, du e jätte söt förövrigt men håll dig borta, du ser nasty ut o de e synd för en så snygg tjej som du egentligen e