Nyheterna Lily Micro Scrub & Lily Detox Mask (med lila band runt) beskrivs som den ultimata detox-deon! P.g.a hårt klimat, stress och många andra faktorer är en regelbunden detox ett viktigt steg i hudvårdsrutinen. Estelle & Thilds grundare, Pernilla Ronnberg, rekommenderar alla en detox minst en gång i veckan för att optimera cellförnyelsen, minska fina linjer och få en hälsosam lyster!
Lily Micro Scrub är ekologiskt certifierad och baserad på mikrokorn från kisel som effektivt men skonsamt avlägsnar döda hudceller. Resultatet som utlovas är en ren, smidig och mjuk hy med fantastisk lyster. Ska även minska uppkomsten av synliga porer och fina linjer.
Lily Detox Mask är ren bioaktiv detoxmask som djuprengör, håller talgproduktionen i schak och minskar tilltäppta porer. Den näringsrika formulan är baserad på bentonitlera som har en utrensande effekt på huden samt avlägsnar gifter och slagg.
Pris: 245 SEK /345 SEK på KICKS


Spännande – ska testa nästa vecka! Kram!