← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
EllenF

Dagens buy & dont buy!

Har ni problem med svullnad eller mörka ringar under ögonen? Jag har testat flera olika kylande eye patches och här är sämst/bäst i test.

BÄST: SKYN ICELAND Hydro Cool Firming Eye Gels

Gelytan fastnar på huden och ger en behaglig kylning! Elastin hjälper till att strama åt och tona, hexapeptide hjälper till att minska uppkomsten av fina linjer och rynkor och ginkgo biloba, i kombination med kylan minskar svullnaden som kan ha uppstått när man vaknar på morgonen. Här ser man en synbar skillnad efter 10 minuter redan. Icke djurtestad!

De kostar 270 SEKEleven men är tyvärr slutsålda för tillfället!

SÄMST: ANATOMICALS Puffy The Eye Bag Slayer ake-Up under eye patches | Bags |

Dessa återfuktande ’plåster’ är mer än indränkta i vätska och sitter därför inte på särskilt bra utan halkar runt på huden och ramlar lätt av. Doftar dessutom ganska starkt – vilket man inte vill att en ögonprodukt ska göra. Ska sitta på i 30 min men ger inget synbart resultat alls på mig.

Pris: 75 SEK

Skyn Iceland Hydro Cool Firming Eye Gels
http://images.uniprice.com/17437/29760694.jpg

Kommentarer är stängda.