← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
EllenF

WATERCLOUDS lanserar reseprodukter

Svenska, närproducerade hårvårdsmärket Waterclouds lanserar nu ett urval av sina bästsäljande produkter i miniformat för necessären. Alla Waterclouds produkter är parabenfria, icke-djurtestade samt kommer i flaskor gjorda i nedbrytbar plast.

Inför nästa resa rekommenderar jag ett inköp av Water Color Travel Kit med schampo och balsam (70 ml) för endast 40 SEK här. Färgen bibehålls genom att stimulera keratin-fibrerna som återbygger och skyddar håret. Buckthorn ( havtorn ) tillför Omega-7, glans och UV-skydd. Jag testade balsamet idag som hade en härlig,  ljusrosa, väldoftande formula. Mina förväntningar var höga då det återfuktande Waterclouds Violet Silver Schampoo är min stora favorit i silver-genren! Och jag blev inte besviken. Mitt hår efter användning av Waterclouds Color Conditioner är mjukt, väldoftande,  glänsande och lätt att reda ut! Och best av allt. No animals were harmed making these cuties. Go fetch!

 

photo(41)

 

 

2 svar på ”WATERCLOUDS lanserar reseprodukter”

  1. Jag har inte testat dessa men ska köpa rese-kitet du rekommenderade då jag är nyfärgad och ska bort nästa weekend! Vet du om Lyko är snabba med sin leverans?

  2. Jag köper alltid detta märke hos min frisör! Prisvärda produkter som man kan använda med gott samvete!

Kommentarer är stängda.