← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
EllenF

Angående min postulation…

Jag tror att min FB-wall kan vara ganska underhållande bitvis. Den följer vissa tydliga mönster. Den börjar med att jag inte kan sova och istället för att tänka harmoniska tankar kommer på något som stör mig, vilket föranleder en ”skriva av mig”-status. Sedan svarar Sara, som också har insomnia, och så hakar CW på och till slut handlar konversationen om honom! Denna självgoda, skäggiga man ha ha!

Jag har ju även en tendens att skriva flera egna kommentarer på rad, men ingen kan prata med sig själv som Sara ha ha! (Se sista)

 

ska1 ska2 ska3 ska4 ska5 ska6 ska6

Samtidigt på Saras wall:

ska7

2 svar på ”Angående min postulation…”

  1. Har sett det men förstår inte vad som skulle vara så märkvärdigt eller nyskapande med det. Jag ser inte våld eller förtryck i termer av könsspecifika. Det finns exempelvis barnmisshandel över hela världen , vilket skulle behöva belysas mer. Vem står upp för barnen utan talan ? Ser inga kvinnliga Hollywood- stjärnor som pratar för dem i FN. Angelina Jolie är en bättre förebild gällande humanitära insatser isf! Dessutom är det största hotet i världen, enligt alla myndigheter, islamismen och deras terror. Fokus på det tills vi utrotat Boko Haram ,IS osv som kidnappar flickor och halshugger människor . Tack för din åsikt.

Kommentarer är stängda.