
Det franska kultmärket Embryloisse finns nu att köpa i Sverige på Eleven. Lait-Crème Concentré (Nourishing Moisturizer) är en riktig fukt- och närings-bomb som passar alla hudtyper! Formulan agerar som tre produkter i en; en primer, återfuktare och som sminkborttagare. Den vårdar även irriterad hud efter rakning. Innehåller en unik kombination av vitaminer, fettsyror och viktiga näringsämnen som håller huden elastisk och i balans. Några av de aktiva ingredienserna är bivax, sheasmör, aloe vera och sojaprotein. Parabenfri. Priset ligger på 250 SEK (75 ml). Jag rekommenderar verkligen ett inköp men tyvärr är den för tillfället slutsåld på Eleven. Googlar ni lite hittar ni dock den i andra svenska webshopar.
En produkt som också den kostar 250 SEK (300 ml) är COWSHED Cow Pat Moisturising Hand Cream – som utlovar en uppfriskande doft och att snabbt absorberas av huden. Innehåller eteriska oljor av grapefrukt och koriander för att stimulera cirkulationen. Tyvärr är inte absorptions-förmågan inte den bästa och den känns en lång stund som om man bara masserar runt den på händerna. Doften är väldigt märklig, och jag gillar personligen den inte alls. Handtvvålen i samma serie doftar dock fantastiskt och jag vill inte såga hela COWSHED . Alla produkter i Cowshed är frai från parabener, parfym, artificiella färger, sulfater samt icke djurtestade!
Någon som har några åsikter om dessa märken? Om vi delar med oss kan vi hindra varandra från felköp! KRAM
naturally like your website but you need to check the spelling on several of your posts.
Several of them are rife with spelling problems and I find it very bothersome to tell the reality then again I’ll definitely
come back again.
Wow! After all I got a webpage from where I
be able to in fact get valuable data concerning my study and knowledge.
Woah! I’m really digging the template/theme of this blog.
It’s simple, yet effective. A lot of times it’s difficult to get that ”perfect balance” between superb usability and
appearance. I must say that you’ve done a great job with this.
In addition, the blog loads super quick for me on Chrome.
Excellent Blog!
Have you ever considered writing an ebook or guest authoring on other websites?
I have a blog based on the same information you discuss and would really like to have
you share some stories/information. I know my readers would enjoy your work.
If you are even remotely interested, feel free to send me an e-mail.
Pretty section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert
that I get in fact loved account your weblog posts.
Anyway I will be subscribing on your feeds or even I success you get admission to
constantly rapidly.
Exempelvis på Smartgirl.se
Embryolisse-cremen låter jätteintressant! Vart kan man köpa den?
Gav den till min mamma – hon älskar allt som är naturligt – om det så skulle lukta gödsel ; )
Handkrämen fick jag i en glossybox för ett tag sedan och tycker den luktar fruktansvärt. Håller också med om att man blir lite kladdig av den, men tycker dock att händerna blir bättre. Kanske något man kan ha under natten med ett par bomullshandskar på (för att slippa kasta den menar jag)
Kram