Doft & Formula: Söt plåtburk med läppbalsam i fast form. Har en ganska stark, söt cola-doft.
Utlovar: Återfuktande läppbalsam på burk som innehåller diskret skimmer och verkar återfuktande. Smakar och luktar som Coca Cola.
Njut av den perfekta smaken! Berikat med E-vitamin och jojobafröolja.
Resultat: Burken var ungefär halvfull med formula, i en fin brunaktig nyans med guldiga glitterkorn. På läpparna blir färgen i det närmaste transparent och ger bara ett diskret skimmer. Formulan är snarare klistrig än smörig vid appliceringen men på läpparna känns den okej. Doften är dock i det starkaste laget.
Pris: 89 på KICKS.se
Betyg: 2,5/5

Just nu använder jag Neostratas Cleanser, och den tar bort all ögonmake. Annars tycker jag även att Shiseidos rengöring gör detta!
Hej Ellen,
Tack for en mycket trevlig blogg.
Jag har for mig att du skrivit tidigare att du inte anvader ogon make-up remover, utan en och samma produkt som ansiktstvatt och ogon make-up remover. Skulle du kunna tipsa om din/a/ favorit/er/ nar det kommer till den har typen av produkt (alla ansiktstvattar passar ju tyvarr inte som ogon make-up remover)?
Min hy normal till torr.
Tack pa forhand!!
Caroline