Efter att ha läste Staffan Nordstrands verklighetsbaserade triologi om den smutsiga sanningen bakom Thailands paradisliknande turistfasad har jag fått upp ögonen för ideella organisationen Bee With Us! Bee with us är ingen insamlingsorganisation utan en informations-sajt där du kan fördjupa dig i ämnet prostitution/trafficking och handel med barn. Du får tips om hur du kan hjälpa utan mellanhänder och vart du ska resa för att se landets genuina kultur i stället för de stora turistkomplexen. Klicka på bilden nedan för att komma direkt till sajten och införskaffa lite poäng på karmakontot innan tisdags-AW:n. Nu åker jag till Stockholm. Ha en underbar dag! Its just another day for you and me in paradise.


Men seeking an increase in ejaculate often choose chemical drugs who advertise a whole lot but deliver too little.
All live their lives as well as they’re able to of their community: work and play are the
identical, according to every person’s interests; friendships are the exact same, considering that many people are generally prejudiced against Gay women and men and
others merely cautious; Gay folks have pets, interests,
jobs, cars, a property and family the exact same as most
other people. At the same time, the United States Constitution also protects the authority to
individual liberty and the freedom of religion.
Tack gulliga! Sprid gärna sidan !KRAM
Vi diskuterade detta ämne i skolan härom veckan (läser till lärare). Har en lärare som, under många år, jobbat med dessa frågor och har ett brinnande engagemang i denna fråga. Fan vad jag mådde dåligt av att höra om ”verklighetens” Thailand. Detta är ett j*vligt viktigt ämne och sidan som du tipsade om är ett kanoninitiativ.
Tack Ellen för att du uppmärksammar dessa frågor.
<3