Doft & Konsistens: Tvåskiktig formula som man skakar före applicering. Cremig och lattefärgad med en stark, söt doft av chai-te.
Utlovar: Gör duschen till en upplevelse! Innehåller Honung, en naturlig rengörare, mjölkprotein för en skonsam exfoliering och svart te som verkar sammandragande. Tillsammans med kardemumma, kanel, muskot, ingefära och svartpeppar stimulerar och stärker denna indiska brygd din kropp och lugnar din själ.
Resultat: Doften är identiskt med en het, kryddig chai latte och väldigt söt men ändå mild och naturlig. Detta är en unisex produkt men jag tycker att den känns något mer kvinnlig än manlig. Känns faktiskt både uppiggand eoch lugnande på samma gång. Kardemummadoften slår igenom och gör detta till en perfekt julklapp!
Pris:
99 kr/ 60 ml på Eleven.se
475/ 350 ml på Eleven.se
Betyg: 4/5

