← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
EllenF

TÄVLING: OSIS Dust It!

Vi startar det nya året med en tävling. Många av mina vänner är helt beroende av denna röda lilla burk! OSIS från Dust It Schwarzkopf Professional är originalet på marknaden när det gäller volympuder och ger mycket volym. Volymen håller även i sig över natten (upp till 24 h). Passar alla hårtyper, särskilt skandinaviskt, utom de med extensions då pudret kan vara svår att borsta ur dessa.

Jag har 10 stycken DUST IT som jag kommer att skicka hem till mina läsare.  Om du länkar till denna tävling i din blogg så är det stor chans att ett av dem blir ditt. Lämna länken med en giltig e-postadress i kommentar nedan.

 

10 stycken vinnare dras och presenteras i bloggen sön 9 jan.


63 svar på ”TÄVLING: OSIS Dust It!”

  1. Jag är en kvinna som fyller 50 år nu i januari och nyligen arbetslös.
    Skulle vilja vinna denna fina present så jag kan vårda mitt yttre och se attraktiv ut när jag nu uppsöker potentiella nya arbetsgivare.

  2. Hej, jag är jättegärna med! Har ingen blogg själv men har istället för att länka tipsat kompisar om din blogg som jag själv följer 🙂 (tänkte att det kanske skulle räcka)

    Kram

  3. Jag vill väldigt gärna vara med och tävla! De flesta av mina kompisar har använt osis och säger att det är hur bra som helst! Därför skulle jag gärna vilja testa det själv, men just nu tillåter min plånbok bara det man måste ha, efter all denna mellandagsrea!

    Kram.

  4. Tror inte att det sant. Finns det verkligen sådana här produkter. Jag skulle tycka det är underbart att få prova på. Jag har tyvärr ingen blogg (ännu hoppas jag att jag kan säga) men provar på ändå. Tio stycken är en hel del. Håller alla tummar och tår!

  5. Jag hoppas jag får,
    Dust It från OSiS till mitt hår.
    Är så trött på lögn och svek,
    mitt hår behöver volym och kärlek!
    Svårt är det också att styla,
    inte så konstigt i denna vinterkyla.
    Jag håller tummar för turen,
    att få hem denna dunderkuren. xx katie

    tyvärr inte blogg men mail! 🙂 [email protected]

  6. Mitt hår är riktigt platt och "slickar" sig längs mitt huvud, speciellt nu under den kalla vintern. Jag har länge varit intresserat av att köpa Dust it för att se om det fungerar på mitt hår, men jag bor i Finland och har inte hittat det i något affär eller frisörsalong här. Jag vet faktiskt ingen som använder Dust it, så det vore roligt att visa något nytt här.

  7. Hejsan, sjukt bra sak du lottar ut ;D

    Jag skulle vilja vinna en Osis då mitt hår inte har någon volym alls. När jag har fixat till det så att jag gillar det så tar det kanske 5 minuter innan det faller platt igen, så jag går alltid med uppsatt hår då jag inte gillar när mitt hår bara ligger platt, även fast jag har fixat och försökt. Har hört talas om att denna produkten ska vara bra och fixar volym snabbt och som faktiskt håller i sig, så om jag vann en så skulle mitt hår bli glad och jag skulle kunna gå med utsläppt hår och trivas 😀

    har även länkat i bloggen min: http://emiliars.devote.se/blogs/7419383/taevlar-om-en-osis-dust-it—avslutas-9-januari.htm

    Min mail: [email protected]

  8. Har heller ingen blogg men vill gärna delta då mitt hår efter två dagar ser ut som en miljöförstörd sandstrand eter ett oljeläckage…

  9. Hej jag har tyvärr ingen blogg, men jag hoppas ändå på det bästa.
    Jag skulle verkligen behöva denna lilla röda burk då jag har testat min kompis, och hennes fick verkligen liv på mitt annars väldigt platta och tråkiga hår!

    Ni når mig via min e-post: [email protected]

    Hoppas verkligen på det bästa, Kram1

  10. DEt här vore ju kanon för min plattskalle !!! Länkar till din sida från min blogg såklart
    hoppas på vinst gör Monika

  11. Hejsan! Jag har tyvärr ingen blogg (har ej tid för en.) Men kan jag få vara med ändå? Behöver en dust it riktigt mycket!

  12. Dust it är precis vad jag skulle behöva för att få fason på mitt bråkiga och volymlösa hår, som aldrig vill som jag vill – förutom när jag nyligen var hos frisören och hon använde den magiska lilla burken dust it, jag kände knappt igen mig själv. Som nybliven mamma har jag inte kunnat ta mig iväg och skaffa den, så nu hoppas jag på turen, jag kan behöva skämma bort mig med lite vardagslyx, som en fin frisyr är för mig. Jag vill känna mig lite snygg! 🙂

    Klart jag länkar i bloggen: http://frusvensson.webblogg.se/oppen/2011/january/jag-tavlar-om-osis-dust-it-hos-ellen.html

    God fortsätning på 2011 önskar Andrea

  13. Mitt hår är verkligen helt livlöst! bara hänger helt platt! Det är jobbigt att gå till skolan när man vet att håret ser ut som jag vet inte vad! Men om jag vann den här skulle mitt självförtroende vara på topp!
    Jag har inte råd med att köpa en själv, men har gått många gånger till affären och håll den här i handen och drömt lite 🙂
    men nu kanske det kan bli verklighet!

    Jag har såklart länkat din fina blogg 🙂
    http://idaokela.blogg.se/2011/january/vinn.html

    Jag håller alla mina tummar jag har, men med min otur kommer det nog inte hjälpa på mycket 🙁
    Kram Ida 😀

  14. Hej, jag är mer än gärna med och tävlar. Det kanske gör underverk på mitt platta och volymlösa hår! Har ingen blogg men vill så gärna vinna en! 😀 Kram Cilla

Kommentarer är stängda.