Vill inte lura mina älskade läsare så jag måste erkänna att förra inlägget var ett rent påhitt. Ett för tidigt april-skämt helt enkelt. Pistolen och jackan tillhör Tobias, det var bara rosettdiademet som var mitt. 😉
Erkänn att jag var ganska trovärdig och grym på att posa dock?
Vill passa på att dementera mitt budgetköp som jag tipsade om senast. Båda spännena har redan tappat sina rosetter. Sista gången jag budgetshoppar!
I dag är första dagen på flera månader som jag inte kände mig deprimerad när jag vaknade. Det kan man ju förstås åtgärda med lite negativt tänkande. 😉
Hur mår ni idag?
I kväll 20.34 åker jag till Stockholm. I morgon har jag ipl-behandlingar. Håller på att ta bort allt hår på kroppen permanent. Tycker inte det är något att spara på! Dessutom tror jag att det lönar sig i längden med alla dyra rakprodukter/ vaxningar osv.
Tack till Sara, Tobias och Fredrik som gjort dessa 10 dagar till en relativt skön semester istället för en ångestladdad exil ifrån verkligheten. Vänner är verkligen värd sin vikt i guld och jag känner mig rik just nu.
Puss/ Ellen

Hahahaha! Jag gick på det. ;D Du blev ju om möjligt ännu mer charmig som tomboy!