← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
EllenF

Färgadelinser.sen

Vad är det för trötta människor som jobbar på färgadelinser.com? Har beställt mina linser där de två senaste gångerna (trots att jag har ofärgade) eftersom jag samtidigt passat på att beställa Tan Can från deras webshop. Sist tog det tre veckor innan de kom fram. Den senaste beställningen lade jag den tionde denna månad och har såklart fortfarande inte fått något.

När jag ringde deras kundtjänst visade det sig att hon inte hade en aning om när de kunde dyka upp, de väntade fortfarande på leverans från leverantören men visste inte när de skulle komma. Men vi lade ordern till dem den tionde, samma dag som du beställde, sade tjejen i kundtjänst nöjt. Ja, det hjälper kanske inte mig just nu när jag står utan linser tre veckor senare? Är leveransen försenad kanske de kan skicka ut ett mail och berätta det.

Jag avbeställde ordern, nu undrar jag vart jag ska beställa ifrån istället? Tips på vem som är billigast och framförallt skickar snabbt?

Puss.

2 svar på ”Färgadelinser.sen”

Kommentarer är stängda.