← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Helena Puhakka

Härlig helg

Händelserik helg som vanligt när Jimmys barn anlänt till huset. I fredags så började Julia flytta in i sitt nybyggda rum, det blev så fint. Jag ska ta en bild åt er så ni får se och hon blev väldigt nöjd med det.

I lördags morse så åkte Jimmy iväg med sin son på hockeyträning, jag var kvar hemma och bakade en sockerkaka med dom andra barnen. Jimmys stora son älskar sockerkaka, så VIPS så var den slut när han kom hem. Sedan kom kära mor och far på besök, då bakade jag sockerkaka två.

Sedan var det alltså farsdag, då passade vi på att åka till badhuset i Kumla, Djupadalsbadet,  nybyggt & fräscht. Efter det så åkte vi till Jimmys pappa och firade honom på farsdag. Fick mumsig mat och efterrätt, dessutom var det supertrevligt.

Idag säger vi, välkommen härliga måndag och välkommen till en ny arbetsvecka.