← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv

Morning..

Blev hemma från skolan idag.. Klarar verkligen inte av att penicillinet får mej att må så vidrigt illa 🙁
Men jag ska iaf till skolan och göra fysik provet 🙂 För det måste göras och jag vill inte ligga efter i ett sånt prov så jag ska göra det 🙂

Nu ska jag trycka i mej lite mera frukost och se om det kanske hjälper mot det vidriga penicillinet… Hoppas!

 

Tjaa… Ibland önskar jag att människor kunde smsa mej först ist för oftast känns det bara som att det är jag som skriver och pratar helatiden….. Så när jag slutar prata ja då blir det typ som att vänskapen bara e borta, det har jag många exempel på..  Veronica, Malin, Kaisa, Marcus, Alexis, Julia, Kim, Staffas, Malin, Anna, Christian, Daniella, Elin, Elin, Sara, Emma, Emma, Emma, Happy.

Det är många folk som har slutat prata med mej pga att det är jag som har slutat att smsa/skriva först. Jag vill veta om det är värt att fortsätta prata och så. Men det verkar inte som det, jag känner att om det är mej vänskapen hänger på att den ska hålla ihop ja då är det inget att ha nästan.. För det är väll bådas ansvar att hålla uppe kontakten.

Men nu smsade min älskade Jonas mej :D<3