← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Don\'t worry, be like Heidi!

Lala-landet!

Hello ladies and gentleman! =)
Gårdagen ägnade jag åt att hjälpa min pappa med att flytta en massa saker till lägenheten. Man skulle kunna säga att man flytta, fy vad tungt vissa saker var att bära. Men det gick framåt, tog bara ett antal timmar. Sen var ju kruxet med att jag skulle lägga mig i tid. Tror ni jag lyckades? Nja.. somnade vid 12 tiden, har bara sovit en 4 timmar i natt.

Jag var ju nämligen iväg på hälsokontroll idag. Tror jag befunnit mig i Lala-landet. Allt vad en hälsokontroll innebär har jag nu gjort. Trodde jag skulle tuppa av när jag fick veta att jag skulle ta blodprov. Jag har aldrig tagit det förut, så ni kan ju förstå min rädsla, jag som inte ens klarar av att se nålar i vanligt fall. Lyckat! (Skrattar) Men jag svimma aldrig, vilket var riktigt bra. Jag är stolt över mig själv! =)

Får se vad som flyger in i min vardag idag. Är och hälsar på mammas man som jobbar i Sthlm, hade inget annat för mig så passade på att åka hit en sväng och dricka kaffe. Solen skiner också, så det är lovely väder. Kanske är det så att värmen är här och den härliga sommaren! So sweet =)

2 svar på ”Lala-landet!”

Kommentarer är stängda.