← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
JENNIFERS

Wrecking Ball

Vad tycker ni om Miley Cyrus nya musikvideo och hennes nya låt? Jag fullkomligt älskar dom båda. Jag tycker verkligen att hennes nya musik är grym och längtar faktiskt lite grann tills hon släpper sitt nya album.

Och ja, visst. Så mycket naket kanske är lite too much, men samtidigt så hade ju ingen brytt sig om det var någon annan artist som inte blev känd via Disney Channel. Jag vet dessutom att hon har haft det jobbigt med Liam så jag liksom, ”förstår” henne. Jag hade säkert gjort samma grej om jag var känd och blev jätte sårad. Visa att jag är jag, slå på stort, få personen att förstå att den sårat mig så grovt och aa, bara va. Men inte för mycket kanske. Jag förstår verkligen inte varför alla klagar så mycket. Hon tjänar ju bara på det? Fatta att hon fick 20 miljoner views på videon på bara någon dag?? Vi får dessutom inte glömma allt bra hon har gjort tidigare, mot sina sjuka fans bland annat.

Haha shit nu låter jag som världens Miley Cyrus fan, vilket jag inte är. Jag är dock riktigt trött på samhällets sätt att se och klaga på allt. All dubbelmoral och allt hat. Usch. Make love and not war people.

20130911-231251.jpg