Idag gjorde jag en behandling hos Therese Andreasson.
Fina Therese håller till hos Corinne and friends, Sturegallerian i Stockholm.
Det är en laserbehandling, med en liten laserpenna, som reducerar fina rynkor, stora porer, stimulerar kollagen/elastin produktionen m.m
Känner att jag måste få unna mig detta. Trött småbarnsmamma över 40. Behandlingen var smärtfri,visst kändes det lite men framför allt så känner man efteråt hur det jobbar under huden.
Nu ska jag göra en hel kur. Nästa behandling blir om ca 3 veckor och jag kommer skriva om kuren här på bloggen. Ska bli spännande och se resultatet när det är klart. Tycker att jag redan nu ser piggare ut.






Vid 10-tiden samlades alla från både 2:an och3:an på fordon för att sedan ta bussen till Liseberg. Efter en 2 h lång, flummig, bussresa var vi äntligen framme och mitt humör låg på topp! Jag älskar Liseberg (vem gör inte det liksom!) och har inte varit där på 3 år så jag var astaggad haha.
http://plan-itorganics.com/tomsSkouttak.html