← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Malin Lundblad

Chefen blir med hund

I övermorgon ska chefen köpa sig en hundvalp. Han nämnde för några veckor sen att han ville skaffa hund innan jul, och jag skrattade för mig själv och tänkte ”lycka till att hitta en hund på några veckor”.

Men det gjorde han alltså. Och det blir en liten dvärgpinscherhane, som den min kompis Louisa köpte i våras:


Lilla Kingston!



”Jag kan väl sätta in hunden hos er när jag ska ut på möten?” frågade Daniel oss. Med tanke på att han är på möten mest hela tiden lär vi alltså spendera en hel del quality time tillsammans.

Jag ska bli med hund!

3 svar på ”Chefen blir med hund”

  1. Jag säger ju det: Hund är det nya läppglanset. Säg åt Daniel att ta med sig jycken och komma på playdate hos mig och Barack!

  2. Ha ha, han är tydligen bara allergisk mot katter. Elina ska också skaffa hund, så det blir nog lite väl mycket med tre hundar på redaktionen 😉

Kommentarer är stängda.