Nu är vi tillbaka på hotellet där allting började för nästan två veckor sedan.
Har tiden verkligen gått så fort? Känns verkligen skumt. Eftersom vi lämnar Kalifornien för den här gången
så tänkte jag bara köra en kort utvärdering av resan.
Om ett par timmar sitter jag på flyget till underbara Hawaii.
Sista tiden har jag längtat mer och mer dit. Trött på att åka buss, passa tider och äta picknickluncher på någon
blåsig uteservering full av japaner. Jag har varit utomlands i två veckor utan att knappt ha fått sett solen
och det har inte berott på dåligt väder. Men visst har det varit en fantastisk resa!
Jag har fått uppleva så mycket. Fantastiska nationalparker, olika städer, normer och kulturer.
Jag har besökt platser jag inte visste existerade och jag har blivit en mästare på att packa ihop väskan eftersom
vi bytt hotell så gott som varje dag.
Fick för första gången i mitt liv se en pelikan på såhär nära håll.
Klappade den till och med på backen utan att den reagerade. Amazing..
På en strand i Santa Barbara hade en tiggare lagt sin tid på att skapa detta
fantastiska konstverk av endast sina händer och sand.
Det här var en fantastisk upplevelse trots att det inte riktigt är min typ av semester.
Jag föredrar att vara lite längre på samma ställe, se mer utav djurlivet än Berg och dalar, och inte behöva åka så mycket buss.
Vi har bokstavligt talat bott i bussen under de här två veckorna.
En normal dag åkte vi 5-6 timmar buss och en lång dag åkte vi 10.
All creds till vår fantastiska Busschaufför Alwin som alltid
ställde upp och slängde in våra väskor med gott humör. Och så till vår Guide Anna som lärde mig massor om USA.
Nu älskar jag det här landet ännu mer och har får ett hum om vart jag helst vill flytta, det blir iallafall inte Las Vegas!
En sådan är intensiv resa passar dig som kanske är lite äldre (medelåldern i vår grupp var väl typ 67) och som älskar formationer och natur.
Gillar du att fotografera är det verkligen ett riktigt guldkorn för såhär många vackra platser som jag fått se på dessa två veckor är fler
än jag sett i hela mitt liv. Att ha guid är också ett riktigt guldkorn, både med tanke på språket och att man hela tiden hamnade på rätt ställe
och slapp oroa sig över att man skulle komma fel, vilket jag är rätt duktig på annars.
Ångrar inte för en sekund att jag följde med och tog del av Västra USA och är stolt över mig själv att det gått så bra, både
med engelskan och att sitta still så pass mycket utan att klättra på väggarna. Nu blir det skönt med en veckas avkoppling i solen på Hawaii innan jag äntligen får
träffa alla er hemma igen och återgå till vardagen, som känns lite både och.
Ha det så bra och TACK för att ni velat följa mig på resan!
Hoppas ni fortsätter med det, för resan är inte slut än.
Kram på er så hörs vi i solen.
Med kärlek, Nadia
Adjöss, Kalifornien.

Hej, jag är Theresa Williams Efter att i relation med Anderson för år, han gjorde slut med mig, jag gjorde allt för att få honom tillbaka, men allt var förgäves, jag ville ha honom tillbaka så mycket på grund av den kärlek jag har för honom, jag bad honom med allt jag gjort löften men han vägrade. Jag förklarade mitt problem för min vän och hon föreslog att jag hellre bör kontakta en stavnings caster som kunde hjälpa mig kasta en trollformel för att föra honom tillbaka, men jag är den typ som aldrig trott på stava, hade jag inget annat val än att prova det, jag postade stavnings caster, och han berättade att det var inga problem att allt kommer att bli okej innan tre dagar, att mitt ex kommer att återvända till mig innan tre dagar, kastade han förtrollningen och överraskande i den andra dagen, var det runt 16:00. Min ex ringde mig, jag blev så förvånad, jag besvarade samtal och allt han sade var att han var så ledsen för allt som hände att han ville att jag skulle återvända till honom, att han älskar mig så mycket. Jag var så glad och gick till honom som var hur vi började leva tillsammans lyckligt igen. Sedan dess har jag gjort löfte om att vem som helst vet jag att ha en relation problem, skulle jag vara till hjälp för personen genom att hänvisa honom eller henne till den enda riktiga och kraftfull spell caster som hjälpt mig med mitt problem. Hans e-post: [email protected] kan skicka honom om du behöver hans hjälp i din relation eller något annat fall.
1) Love Spells
2) förlorad kärlek Spells
3) skilsmässa Spells
4) Förbindelse Spells
5) Bindning Stava
6) Breakup Spells
7) Bannlys en tidigare älskare.
8.) Du vill främjas på kontoret
9) vill tillfredsställa din älskare
Kontakta denna stora man om du har något problem för en hållbar lösning
genom [email protected]