Idag har jag inte gjort så mycket eftersom jag helt enkelt inte kunnat göra så mycket.
Hela kroppen är röd och svider så mycket att jag knappt kan röra mig, sitta eller ligga.
Om jag bara förstått hur stark solen på Hawaii är utan att bli halvt ihjälbränd!
Det är inte roligt att äntligen få komma till andra sidan jordklotet för att sedan varken kunna vistas ute eller bada i havet.
Ingenting blev som jag tänkt mig(som vanligt) och jag vet inte om man ska skratta eller gråta åt eländet.
Fick dessutom reda på en del tråkigheter från Sverige som fått mig att bli ledsen.
Samma gamla energitjuv som tidigare har ställt till det igen och jag får åter kämpa för att inte trilla dit, lyssna på denne och
ta åt mig av dennes anklagelser.
Det som är skönt är att det inte bara jag utan även flera andra, bland annat en nära vän, som råkat ut
för den här människans dåliga mående.
För nog måste man må riktigt dåligt om man aldrig kan erkänna en enda brist hos sig själv och ständigt behöver hacka på andra?
Tragiskt att det finns människor som lever färdigt sitt liv och dör med den inställningen. Jag känner många.
Man ska behandla andra som man själv vill bli behandlad.
Så kära förbaskade solhelvete, va fan har jag gjort dig?!
Hoppas, hoppas, hoppas att det är bättre imorgon.
Jag som ville jobba rejält på att bli brun nu när jag hade chansen.
Lyckades (om än stelbent, såg ut som en skitnödig ko) att ta en promenad runt på staden en sväng under kvällen.
Att ha papegojor här på Hawaii är lika vanligt som våra hundar i Sverige.
Här ser ni ett gäng som väntar på husse utanför Donken.
En avbild av världens snabbaste simmare som kom från Hawaii.
Här har man skänkt honom hawaiikransar.
Fint arsle framför statyn va? Gör liksom det hela lite mer pittoreskt.
Polisstationen i Hawaii är annorlunda men fin!
Ser nästan lite mysig ut.

Käkade middag inne på en Gayklubb som en skum gubbe rekommenderade.
Det var inte fullt lika äckligt som det ser ut att vara
men inte var det väl särskilt gott heller.
Bra underhållning åtminstone då klubben låg inne i restaurangen med bara en dörr emellan och
flera fönster.
P.s Farsan vågade inte ens gå igenom där för att besöka toaletten.

Efterrätten åts på ett betydligt trevligare ställe, en mexikansk restaurang.
Fråga mig inte var jag åt för något för det har jag ingen aning om. Men det var ganska gott.
Roligare än så blir det inte idag.
Men jag kan verkligen rekommendera – Åk till Hawaii!
Dagens fundering: Hur kan Japaner vara så vita?
Med kärlek, Nadia



Bank Dr Reddys Labs Lupin Authors Infra Larsen Toubro ITC ZipSIP is the smart and easy way to get lift up your investments Stock Markets Live Yes Bank reasons why Sensex slipped over points BS Headlines Markets What is behind the fall and what should you do Telecom M M Connect with BS It Kotak Mah. [url=http://money-loan-today.com]payday loans near me[/url] Representative APR variable This website does not perform credit checks.Sainsburys Savings Accounts Savings support Buildings insurance cover You should Carefully read the Price Promise Guarantee terms and conditions Have a household gross annual income of over see what incomes we accept Managing your card online I confirm I meet the eligibility criteria and do not need further support Privacy statement our credit cards Your renewal dates Guide to early repayments A look at options available to you should you wish to repay your loan early.
Hej, jag är Theresa Williams Efter att i relation med Anderson för år, han gjorde slut med mig, jag gjorde allt för att få honom tillbaka, men allt var förgäves, jag ville ha honom tillbaka så mycket på grund av den kärlek jag har för honom, jag bad honom med allt jag gjort löften men han vägrade. Jag förklarade mitt problem för min vän och hon föreslog att jag hellre bör kontakta en stavnings caster som kunde hjälpa mig kasta en trollformel för att föra honom tillbaka, men jag är den typ som aldrig trott på stava, hade jag inget annat val än att prova det, jag postade stavnings caster, och han berättade att det var inga problem att allt kommer att bli okej innan tre dagar, att mitt ex kommer att återvända till mig innan tre dagar, kastade han förtrollningen och överraskande i den andra dagen, var det runt 16:00. Min ex ringde mig, jag blev så förvånad, jag besvarade samtal och allt han sade var att han var så ledsen för allt som hände att han ville att jag skulle återvända till honom, att han älskar mig så mycket. Jag var så glad och gick till honom som var hur vi började leva tillsammans lyckligt igen. Sedan dess har jag gjort löfte om att vem som helst vet jag att ha en relation problem, skulle jag vara till hjälp för personen genom att hänvisa honom eller henne till den enda riktiga och kraftfull spell caster som hjälpt mig med mitt problem. Hans e-post: [email protected] kan skicka honom om du behöver hans hjälp i din relation eller något annat fall.
1) Love Spells
2) förlorad kärlek Spells
3) skilsmässa Spells
4) Förbindelse Spells
5) Bindning Stava
6) Breakup Spells
7) Bannlys en tidigare älskare.
8.) Du vill främjas på kontoret
9) vill tillfredsställa din älskare
Kontakta denna stora man om du har något problem för en hållbar lösning
genom [email protected]