← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Marie Oddsson

Vad önskar du dig i jul?

Den eviga frågan varje år i december, vad önskar du dig i jul? Listan kan bli oändligt lång, ansiktsbehandling, fotvård, kroppsmassage, manikyr, kanske prova frans extensions? eller någon annan rolig behandling. Ny parfym står fortfarande på min önskelista. Nuförtiden önskar jag mig mest upplevelser. Kan också tänka mig en bok, något nytt, spännande, lärorikt, tänkvärt eller bara underhållande.

Ska jag ge dig ett bra tipps så är det Cleansing lotion 2 in 1 från Jabushe, rengör från smuts, föroreningar, make up och återfuktar huden igen. Mitt hudvårdstipps till dig så här års, är det att se över din rengöring. Många spenderar mycket pengar på sin ansiktskräm men tvättar sig med tvål och vatten. Blir lite som att kasta pengarna i sjön. Se till att din rengöring är skonsam men ändå att den rengör din hud inför den produkt som du sen har valt. Jabushe_Cleansing_2-i-1

Jabushe cleansing lotion 2 in 1 är oslagbart när man är ute och reser, när man ska iväg på träningen men fram för allt hemma i badrumsskåpet. Tar inte mycket plats, är dryg, kladdar inte och sist men inte minst, den är mycket prisvärd. Alla hudtyper och åldrar kan ha den och det är väl enda nackdelen, att den lätt försvinner när min dotter är hemma och hälsar på.

Men bäst av allt är att jag och min familj, mamma med sambo och mormor ska vara tillsammans på julafton.

Hörs i morgon