← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Matilda - hälsa, skönhet och mode

219. Värdelös träning och fynd under rensning

(älskar hur man kan tolka rubriken)

Hej!

Håret blev bra, uppfräschat! Träningen var dock mindre bra. Kände mig inte alls så energisk som jag brukar.. Styrkeövningarna gick helt okej och jag körde tre set med fokus på benen men konditionen kortare jag ner till hälften av tiden och körde dessutom slött tempo men lika bra att lyssna på kroppen..

Kom hem och åt mat (det blev en proteinmuffin med keso och en hel sats med proteinfudgebollar rullade i solroskärnor) samt spelade lite musik och läste lite bok. Lugn eftermiddag! Nu ska jag iväg och handla lite och efter det blir det mellis och sedan matlagning.

Jag håller på att rensa lite i mitt rum inför framtida flytt. Måste ju börja någon gång och jag har så mycket skräp! Hittade en hel drös teckningar jag gjorde för ungefär två år sedan.. Tre till och med, vissa av dem.. Haha.

Hör av mig med dagens makeup och recept på proteinfudgebollarna senare!

2 svar på ”219. Värdelös träning och fynd under rensning”

Kommentarer är stängda.