Det handlar mycket om tänder just nu 😉
Jag börjar nästan trivas med tandställningen nu! Haha! Vem kunde tro det? 😉 Har alltid varit väldigt noga med min munhygien, men nu är den bättre än bäst! Måste ju gurgla, skölja och borsta så fort jag ätit något som inte är flytande eller mosat 😉
Och för Maxines del så är det fler tänder på gång! Hon har konstant något i munnen eftersom det kliar så och ibland kommer riktiga smärtattacker då hon gråter hejdlöst tills hon oftast somnar av utmattning.. 🙁 Som tur är sker det inte så ofta, dock nästan alltid på nätterna så sova får jag om ett par veckor eller så 😉



Hej!
Vilken tandläkare går du till? Är 30 år och behöver själv tandställning, har också överbett. Letar efter bästa tandregleraren! Kram och tack för en bra blogg.
Hej Sophie!
Har en liten fråga som jag hoppas du kan svara på =) Är gravid och har nu i vecka 26 insett att jag bara måste införskaffa ett par gravid-jeans för jag får andnöd av mina gamla jeans.
Har sett på bilder från din graviditet och fastnat för dina fina jeans från Topshop och undrar nu hur de är i storleken? Står och velar mellan att ta size 8 eller 10? Är det mkt stretch i dem? Töjs dem? Jag är 170 cm och väger snart 59 kg…skulle uppskatta jättemycket om du tog dig tid att besvara min fråga!
Tack, för en underbar blogg och stort grattis (i efterskott) till din dotter. Hon är verkligen bedårande söt!
så söt hon är!