Hej sötisbubblor.
Varje år har jag struntat i nyårslöften, för varför lova sig själv något som man med säkerhet kommer att bryta MEN detta år lovade jag mig själv följande.
* Att börja träna ordentligt igen
* Inte äta efter kl. 18.00 då ämnesomsättningen sjunker på kvällen och natten
* Enbart äta godis 1 dag i veckan, valfri dag men säkert lördag el söndag
* Att lägga mer tid på mig själv, tex ansiktsbehandling, manikyr, sola osv
* Shoppa, shoppa, shoppa……………………..
Detta kommer att hållas då jag under det gångna året jobbat så mycket att jag åsidosatt mycket av den livskvalitén jag är van vid och kräver. Har tänkt att idag ska jag gå till frissan, men behövt hoppa in och jobba så det har slackat efter, behövt fixa naglarna i en evighet, behövt sola, shoppa osv men väntat och skjutit på det pga mycket jobb, men nu är det slut på det för detta året ska jag ta hand om mig själv tills jag spyr så det så.
Vad har ni lovat er själva inför det nya året????


Gillar särskilt ditt sista löfte, hihi.
Jag har högtidligt skrivit ner detta på min lista för 2010:
-träna regelbundet
-sluta äta godis
-umgås mer med mina fantastiska vänner, vilket jag inte riktigt har hunnit under 2009 av flera anledningar
-köpa bil
-aktivt leta efter en lägenhet att köpa
PS. Jag har nämnt din fantastico tävling hos Skenet bedrar, Joyce och Berkeby. Glömde skriva det i tävlingskommentaren=)