← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Emelie Pisano

IPL – Klinik Estetik

Nu är jag på Klinik Estetik på kungsgatan (tidigare Lifestyleclinic) och ska få en IPL permanent hårbortagning utav Maria.

Jag ska göra brasilianskt och nedre benen idag. Det blir min andra behandling på detta området. Det är SÅ värt det!

Så skönt att slippa hår och att behöva tänka på rakning/vaxning. Tänk att inte behöva bekymra sig över detta på hela sommaren?? 🙂                    Hittills har jag behandlat under armhålan, bikini, nedre ben och fötter samt brasilianskt nu. 

De är så himla duktiga här och de har den nyaste maskinen som nästintill är smärtfri! I början så fanns det bara maskiner som gjorde riktigt ont, men nu på senaste har det kommit nya maskiner som knappt känns och som tar större områden! 

Beroende på hudfärg och hårväxt så kan antal behandlingar skilja åt. Det optimala är så ljus hy och så mörka strån som möjligt.

HÄR KAN NI LÄSA MER OM BEHANDLINGEN

Hela ben och Brasiliansk kostar 5000kr per behandling. Enbart bikinilinjen kostar 1500kr per behandling. Halva ben kostar 3000kr per behandling.

Under armar kostar 1100kr per behandling.

NÄR NI NÄMNER MITT NAMN ”emelie mattsson” VID BOKNING SÅ FÅR NI 50%rabatt på alla IPL behandlingar!:) snällt va:) 

 

20130423-135518.jpg

20130423-141425.jpg

20130423-141441.jpg

20130423-141507.jpg