Jag har ju som sagt varit på mission idag. Det har tagit hela dagen och jag har blåsor i handerna då jag, stubborn som jag ar, ska satta ihop allting sjalv istallet for att be om hjalp. Jag har skruvat och skruvat och svurit och svurit. Men nu borjar allt bli klart. Så jag tankte visa vad jag har hittat idag, och hur jag har fixat.
Har ar en liten titt ifrån vårat nya ”kontor”. Vi har 4 laptops och 1 stationar så det har varit svårt att få plats med alla(normalt ar de bara utspridda over hela lagenheten). Min underbara man sprider alla overallt och jag blir galen. Så nu har jag iaf ordnat en plats for honom dar han kan sitta och jobba så jag får lite mer plats i resten av lagenheten:-)
Sedan kopte jag 2 sangbord och dessa fina vaser for att ge lite farg i sovrummet.
Sen blev jag helt kar i denna stora ljuslykta. Ar den inte underbar? Den ar finare i verkligheten. Jag tankte kopa 2 till i olika strl och ha ute på terassen, men denna får vara i vardagrummet/koket for att ge litemyskansla.
Det ar lite problem med alla sladdar och kablar men jag ska ringa någon och be de satta lister i taket med alla kablar i så det ser lite renare ut.
Kram


