Igårkväll åkte vi till en möbelbutik i närheten som heter EGGER. Vi gick galna. Jag ville ta hem hela butiken i princip. Så mycket snygga saker hade dem. Det blev iaf en säng, ett matbord, en spegel, en matta, en stor chandelier(stavar man så?) och lite annat smått och gott. Kommer bli så bra! Frustrerande bara att det är så lång väntan. Vill ha det nu:) Jag är så otålig.
Ett tips till er som bor i närheten. De hade verkligen jättemkt fint. Jag vet inte vilken prisklass man kan jämföra med. Bo Concept store kanske, eller ev lite dyrare. Butiken är 12,000m2. Vi var där inne i 2½tim. 🙂
Idag tänkte vi åka till Ikea. Jag tycker det är snyggt med en mix av lite exklusivare möber och sedan blanda in lite Ikea. Jag tycker Ikea är suveränt för saker såsom ljus och andra tillbehör.
Förstår fortf inte vad som r fel med min dator för kan inte lägga upp bilder. Men lånar Js dator senare och försöker:)
KRAM
