Imorn ska jag till frisoren..igen:)
Jag brukar vilja gora slingor ca en gang i manaden -varannan manad. Haret ar viktigt for mig och infor sommaren sa brukar det alltid vara harligt att ljusa upp det lite. Mitt har ar ganska sa ljust sa jag har samma nyans aret runt. Eftersom jag inte sminkar mig sa mkt sa tkr jag om att vara frash i haret.
Min naturliga harfarg ar mellanbrun(ljusbrun). Nar jag gar till frisoren sa lagger jag i tata sma blekta slingor som ljusar upp mitt har och ger mitt har mer liv.

Det ar snyggt nar man haller sig en tva nivaer fran ens egna harfarg for da ser det inte for fargat ut. Vad jag menar ar att man ska framhava sina egna fina sidor genom att lysa upp dem. haha nu kanske ni inte riktigt forstod. Jag tycker till exempelt inte det ar snyggt med en valdigt mork person som har platinablont, eller en jatteljusperson som har haret for morkt.
Men det ar bara mina asikter:)
Har varit dalig med bilder den har veckan men ska uppdatera lite nya bilder till helgen. Maste ju ta bilder fran min fodelsedag som ar pa fredag.
Kram pa er

Du har sjukt snygg och naturlig hårfärg!
Helt enig med deg i at man ikke bør gå for langt fra sin egen hårfarge, det virker ofte unaturlig.
Du er nydelig på håret, lykke til hos frisøren 🙂