← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Emelie Pisano

U-u-underbaaart!

Igår hade jag världens sötsug. Gick och köpte lite frukt och lagade lite extra god mat (köttfärsbiffar med koriander och hoummus med palsternackpommes) och så mättades suget. Jag struntar i svenska jäntelagen nu och jag måste bara få säga att FYYYY SAAAAAAAAATAAAAAAAAN VAD BRA DET KÄNNS NÄR JAG KOLLAR I SPEGELN! Jag är i mitt bästa någonsin och är så tacksam för att kroppen ger med sig efter 1års oenighet:) Helt underbart är det! Det är såklart en bra bit kvar men varje dag så tackar jag för att jag får chansen att utvecklas och förbättras. Idag är det baksida pass (som i förrgår pga överbelastningsupplägget jag berättade om). Det kommer bli tufft men kul:)

Försökte ta en bild för att visa hur min rygg har förbättras men den blev bara suddig, och det är inte alltid så lätt att ta på sig själv. Men kan lägga upp den endå:) Ska försöka ta en bild i gymmet:)

4 svar på ”U-u-underbaaart!”

  1. Sofia maila mig [email protected]
    Jag har en plats kvar på 10v kom i toppform då både kost träning skräddarsys. Vi tränar då tillsammans 3ggr i veckan. Jag har även månads paket.
    Kram

  2. Jag har läst din blogg under en längre tid och jag kan hålla med om vilken utveckling du gjort! 😀 Grymt jobbat! Men jag skulle tycka att det vore roligt om du berättade vilka jobb/utbildningar du haft och gjort. Då jag själv är väldigt splittrad med vad jag vill göra i mitt liv 😛 Skulle bara vara kul att höra och kanske få lite inspiration! =)

    Tack för en grym blogg & alla bra tips! =)

Kommentarer är stängda.