← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
From Addiction To Fit

D Day, Photoshoot

2015-01-17-09-35-10_deco

 

Godmorgon!
Att vakna upp denna morgon med denna form är inget jag tackar nej till!
Idag bär det nämligen iväg på plåtning. Sjukt längesedan jag gjorde något sådant. Men det ska bli skojj.
Har vart lite tveksam ett tag eftersom det ju inte är så sköjj att känna sig som en fläskpadda framför kameran.
Men att vakna upp med denna form gjorde biffen! Taggad till tusen!
Ska idag plåta med en fotograf som jag hemskt gärna ville plåta med under den tiden jag var som mest aktiv i mitt modellande.
Så ska bli riktigt kul faktiskt!
Vi har inget direkt tema. så blir att packa en väska med div.

Har under morgonen varit i valet och kvalet om jag ska slänga in axel och ben passet nu på morgonen eller om jag ska ta det sen när jag kommer hem istället.
Kom fram till att det får bli ikväll.
Annars kommer väl musklerna vara så geléiga att jag inte kommer kunna sätta en pose rätt haha!

Igår solade jag iaf igen. hah. brännan börjar äntligen ta sig! laddade upp denna bild på insta då:
IMG_20150116_200202

En polare trodde seriöst att jag påbörjat deffen!
Men så kul ska vi inte ha! Det får dröja till framåt sommaren!
Det enda jag egentligen gjort är att skippa onödigheter som fikabröd, godis och socker i allmänhet (Med andra ord inga mer pringles på ett tag för denna pringles nörd)

Igår vart det ett helt okey bröst och triceps pass också. känns i musklerna idag vill jag lova.  Men det är så det ska vara.
körde ett pass med 3 övningar per muskelgrupp i 15-20reps x 4 set med andra ord vart det ett 24 sets pass.
Ganska lagom egentligen.
2015-01-16-17-40-38_deco
Bild från gårdagens bröst och triceps pass.

Nu ska jag störtdyka i garderoben och se vad jag kan hitta för skojj!

Kommentarer är stängda.