← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Tanja Fylkings blogg

En ryslig Halloween

Ja vilken fantastisk Lördag vi fick på Sölje Herrgård:)
Startade upp dagen med diverse aktiviteter som Xtremfit, ridning och  lerduverskytte innan det var dax för kvällen Halloween party. Här hade verkligen familjen Petre gått al in i förberedelser och gästerna gjorde likaså, skön när människor bjuder till tycker jag. Alla tog uppgiften Halloween på störta allvar och när vi gick spökvandringen på vinden så vad det faktiskt riktigt kusligt( Ja jag är mörkrädd:) och jag är inte så förtjust i mörker, skrik och saker som bara dyker upp. Men jag gillade helt klart upplägget (det ska vara läskigt på Halloween)och för att inte tala om hur kul barnen hade:)
Vi bjöds på en utsök middag i salongen och jag måste ge en stor eloge till självaste partyfixaren Johan Petré för sin otroliga förmåga att samla goa människor och skapa skön stämning:) You Rock! och jag förstår att Petre Event har fullt upp:)
IMG_3724.JPG

IMG_3728.JPG

IMG_3726.JPG

IMG_3725.JPG

IMG_3757.JPG

IMG_3755.JPG

IMG_3740.JPG

IMG_3745.JPG

Min outfit blev Kontors Zombie och Ankie körde på Sörjande Änka, visst ser hon väl lite läskig ut ändå? Hua , tur jag känner henne sedan länge…..

IMG_3775-0.JPG

IMG_3763-0.JPG

IMG_3781-0.JPG

IMG_3795.JPG

IMG_3815.JPG

Johans mamma JO Petre fyllde år dagen till ära och fick såklart ett ” Ja må hon leva……” Vackra JO!

IMG_3808.JPG

IMG_3817.JPG

Johan hälsa alla välkomna och håller ett litet tal……Sedan får vi alla i uppgift att presentera oss själva, vilket jag tycker är briljant!

IMG_3803.JPG

IMG_3859.JPG
O
van är min vän Tess Modig som också bloggar här på Improveme och nedan försöker jag fånga mystiken i rummet och fota genom en stor spegel i rummet…..

IMG_3836.JPG

IMG_3851.JPG
R
ickard Herrey i sällskap med kvällens läskigaste brudar,  medans Gert, Christer Fugelsang, Johan och barnen spelar biljard på fullaste allvar…….DEt finns verkligen något för alla för i nästa salong sitter någon och spelar vackert på pianot och i ett annat rum är det disco. Helt klart toppen med ett hus på 21 rum o kök:)

IMG_3870.JPG

IMG_3878.JPG

Ja livet suger även för en KontorsZombie så efter en lång dag o natt så  var det skönt att vila lite:):)
Stort tack till familjen Petré för en grym helg, Kram

IMG_3846.JPG