Dagen har spenderats i skidbackarna i Bydalen och jag kunde inte vara gladare! Jag har åkt skidor sen jag var ca 7 år och det är bland det bästa jag vet!:D Våra föräldrar är förkylda så jag och syrrorna tog bilen och körde upp själva efter ett besök på Ica där vi köpte 2 paket kakor, en ölkorv, kexchoklad och vatten med päronsmak haha. Det är Simon som har fått mig att gilla ölkorv och det passade väldigt bra att ha som mellanmål i skidbacken. 😉
Vi åkte nog mer offpist än i backarna kändes det som, så jag kan ju erkänna att vi kramat ett träd eller två när man inte hinner svänga haha… Men det hör till! Sen åkte vi en massa i hoppbacken där jag försökte lär amig att åka på rails, vilket gick sådär… Av någon mystisk anledning trillar jag bara på vänster sida haha?? Har ganska ont där just nu hehe.
På väg hem från Bydalen besökte vi vår mormors grav och då går man nerför en liten backe. Den backen var extremt isig så jag halkar till och knäcker typ till ryggen. Har jätteont i svanskotan nu. 🙁 Har nyss ätit paj och pratat i telefon med Simon och nu ska vi avsluta kvällen med lite kortspel. Här kommer ne liten bildbomb från dagen:
PUSS ♥










